Laske Toyota Jousto -rahoitus
Löydä jälleenmyyjäsi
Ota yhteyttä Toyota Rahoitukseen
Ota yhteyttä Toyotaan
Laske Toyota Huoltosopimus

Toyota Rent offices in Finland

Find the nearest location

Please select a Rent location by alphabet:

Greater Helsinki Area:

ESPOO

Toyota Tsusho Nordic

Johanna Piippo

Riihitontuntie 10-12

02200 Espoo

Tel. 010 851 8503

Fax. 010 851 8456

Email:rent.espoo@ttnordic.fi

HELSINKI

Toyota Itäkeskus

Piia Merivuori

Visbynkatu 3

00930 Helsinki

Tel. 010 615 8292

Fax. 010 615 8300

Email:piia.merivuori@toyotaitakeskus.fi

HELSINKI

Trans-Huolto Oy

Harri Siidorov

Muonamiehentie 12

00390 Helsinki

Tel. 09-565 7900

Fax. 09-565 79060

Email:harri.siidorov@trans-huolto.fi

JÄRVENPÄÄ

Järvenpään Auto-Arita Oy

Antti Virtanen

Alhotie 8

04430 Järvenpää

Tel. 0207 580700

Fax. 0207 580730

Email:antti.virtanen@autoarita.fi

VANTAA

Toyota Kaivoksela

Vanha Kaarelantie 31

01610 Vantaa

Tel. 010 851 8390 / 0400-417 077

Fax. 010 851 8452

Email:rent.kaivoksela@ttnordic.fi

VANTAA

Toyota Airport

Joona Paalasvuo

Ohtolankatu 6

01510 Vantaa

Tel. 010 615 8658

Fax. 010 615 8660

Email:joona.paalasvuo@toyotaairport.fi

Other locations in Finland:

FORSSA

Varsinais-Suomen toto-Center Oy

Sami Mynttinen

Tiilenlyöjänkatu 7

30100 Forssa

Tel. 0207 810770

Fax. 0207 810751

Email:sami.mynttinen@vs-autocenter.fi

HUITTINEN

Pelttarin Auto Oy

Marko Sundell

Loimijoentie 55

32700 Huittinen

Tel. 02-560 5300

Fax. 02-569 352

Email:markku.sundell@autotalopelttari.fi

HYVINKÄÄ

Nelipyörä Oy

Teijo Lumpo / Tiina Mustonen

Helletorpankatu 20

05840 Hyvinkää

Tel. 019-871 371

Fax. 019-871 3750

Email: teijo.lumpo@nelipyora.fi

Email: tiina.mustonen@nelipyora.fi

HYVINKÄÄ

Autopeltikorjaamo Unto Mattila Ky

Hannu Mattila

Avainkierto 4

05840 Hyvinkää

Tel. 019-483 140

Email: Email:kari.mettala@nelipyora.fi

IISALMI

O.K. Auto Oy

Eija Ruuska

Kivirannantie 6

74130 Iisalmi

Tel. 010 5228 470

Fax. 010 5228 471

Email:eija.ruuska@okauto.fi

IMATRA

E. Hatakka Oy

Esko Mustonen

Tuomaankatu 6-7

55100 Imatra

Tel. 020 79125 85

Fax. 05-437 7799

Email:esko.mustonen@ehatakka.fi

JOENSUU

O.K. Auto Oy

Hannu Väänänen

Avainkuja 4

80100 Joensuu

Tel. 010 5228 866

Fax. 010 5228 851

Email:hannu.vaananen@okauto.fi

JYVÄSKYLÄ

O.K. Auto Oy

Mikko Pohjolainen

Kuormaajantie 5

40320 Jyväskylä

Tel. 010 5228 361 / 050-4357 055

Fax. 010 5228 308

Email:mikko.pohjolainen@okauto.fi

JÄMSÄ

O.K. Auto Oy

Teuvo Harju

Säterintie 12

42100 Jämsä

Tel. 010 5228 388

Fax. 010 5228 371

Email:teuvo.harju@okauto.fi

KAARINA

Autokorjaamo-Testipiste M Hiiri

Tomi Hiiri/Markku Hiiri

Hallimestarinkatu 22

20780 Kaarina

Tel. 02-2435 585

Fax. 02-2435 100

Email:testipiste.hiiri@saunalahti.fi

KAJAANI

No-Pan Auto Oy

Harri Lumpo / Antti Polvinen

mittukalliontie 13

87100 Kajaani

Tel. 08-617 830

Fax. 08-617 838 0

Email:harri.lumpo@nopanauto.fi

KANKAANPÄÄ

Autoluojus Oy

Mikko Siekkinen

Keskuskatu 5

38700 Kankaanpää

Tel. 02-576 600

Fax. 02-5781 000

Email:mikko.siekkinen@autoluojus.fi

KAUHAJOKI

Maakunnan Auto

Jyri Koivisto

Kenttätie 2

61800 Kauhajoki

Tel. 020 780 4163

Fax. 020 780 4169

Email:jyri.koivisto@maakunnanauto.fi

KEMI

Auto Aho Oy/Tojo Auto

Marja Pernu

Teollisuuskylänraitti 1

94450 Keminmaa

Tel. 0400-140637

Fax. 016-280 297

Email:marja.pernu@tojoauto.fi

KEMIJÄRVI

Juhan Auto Oy

Sari Vaarala

Pohjolankatu 5

98100 Kemijärvi

Tel. 0207 434 490 / 040 756 3915

Fax. 0207 434 499

Email:sari.vaarala@juhanauto.fi

KOKKOLA

Autoliike Nystedt Oy

Matias Brännström

Indolantie 8

67100 Kokkola

Tel. 020-780 7303 / 0400-660 051

Fax. 020-780 7329

Email:matias.brannstrom@sok.fi

KOTKA

Etelä-Kymen Auto Oy

Susanna Lentäjäinen

Haminantie 1

48810 Kotka

Tel. 010 76 35702

Fax. 010 76 35719

Email:susanna.lentajainen@sok.fi

KOUVOLA

O.K. Auto Oy

Jussi Tuominen

Kaitilankatu 16

45130 Kouvola

Tel. 010 5228 400

Fax. 010 5228 401

Email: jussi.tuominen@okauto.fi

KUOPIO

Kuopion Autokauppa Oy

Tapani Hiekkamäki

Kallantie 11

70340 Kuopio

Tel. 044-368 2207

Fax. 017-3641 709

Email:tapani.hiekkamaki@kuopionautokauppa.fi

LAHTI

Vesijärven Auto Oy

Juha Koivuniemi

Myyntimiehenkatu 4

15700 Lahti

Tel. 03-871 510

Fax. 03-871 5111

Email:rent@vesijarvenauto.fi

LAPPEENRANTA

E Hatakka Oy

Juha Hiiri

Toikansuontie 8

53500 Lappeenranta

Tel. 020 7912 576

Fax. 05-436 6052

Email:juha.hiiri@ehatakka.fi

LIEKSA

Pielisen Kumi Oy

Heikki Reijonen

Monninkatu 32

81700 Lieksa

Tel. 013-521 444

Fax. 013-524 441

Email:heikki.reijonen@pielisenkumi.fi

LOHJA

Lohjan Autokeskus Oy

Erkki Erolahti

Tynninharju

08100 Lohja

Tel. 019-363 81

Fax. 019-3638 550

Email:info.lohjanautokeskus@sok.fi

LOIMAA

V-S Auto-Center Oy

Matti Mahosenaho

Lamminperä 8

32200 Loimaa

Tel. 0207 810787

Fax. 0207 810789

Email:matti.mahosenaho@toyotaautocenter.fi

LOVIISA

Oy Porvoon Autotarvike Ab

Magnus Rosenqvist / Susanna Ollas

Purokatu 3

07900 Loviisa

Tel. 019-535 390

Fax. 019-533 425

Email:huolto.loviisa@porvoonautotarvike.fi

MAARIANHAMINA

Öhmans Bil Ab/Jomala Bilplåt & Service

Ramona Öhman

Lövuddsvägen 3

22120 Mariehamn

Tel. +358 18 543500

Fax. +358 18 31978

Email:ramona.ohman@ohmansbil.ax

MIKKELI

Etelä-Savon Auto

Hanna Konttinen

Hietakatu 5

50130 Mikkeli

Tel. 015- 206 2510

Fax. 015-206 2549

Email:hanna.konttinen@sok.fi

MÄNTSÄLÄ

Mäntsälän Carpojat Oy

Maisalantie 11

04600 Mäntsälä

Tel. 019-688 0126

Email:carpojat@msoynet.com

NURMIJÄRVI

Autohuolto T Pispala Oy

Tommi Pispala

Pekontie 1

01900 Nurmijärvi

Tel. 09-2508 277

Fax. 09-8522 061

Email:autohuolto.pispala@kolumbus.fi

OULU

Juhan Auto Oy

Korikorjaamo

Petri Saukko / Jorma Kullberg

Tervahovintie 13

90520 Oulu

Tel: 0207 797700

Fax: 0207 797748

Email:petri.saukko@juhanauto.fi

Email:jorma.kullberg@juhanauto.fi

PIEKSÄMÄKI

Auto-Jeni Oy

Jari Pulkkinen

Tukikohdantie 17

76150 Pieksämäki

Tel. 0400-529 096

Fax. 015-424 510

Email:jari.pulkkinen@autojeni.fi

PORI

Autoluojus Oy

Toni Aro

Helmentie 16

28360 Pori

Tel. 02-630 1600

Fax. 02-630 1620

Email:toni.aro@autoluojus.fi

PORI

Rinta-Joupin Autoliike Oy

Erkki Korhonen

Hyväntuulentie 8

28200 Pori

Tel. 02-630 4700/p>

Fax. 02-633 1035

Email:erkki.korhonen@rinta-jouppi.com

PORVOO

Oy Porvoon Autotarvike Ab

Hans Ingelin

Veckjärventie 1 A

06150 Porvoo

Tel. 019-524 7711

Fax. 019-584 710

Email:hans.ingelin@porvoonautotarvike.fi

RAISIO

Varsinais-Suomen Auto-Center Oy

Janne Lönnroth

Allastie 2

21200 Raisio

Tel. 0207 810721

Email:janne.lonnroth@toyotaautocenter.fi

RAUMA

Rinta-Joupin Autoliike Oy

Ari Varjonen

Norponkatu 17

26100 Rauma

Tel: 020 777 2753

Fax: 02-822 8733

Email:ari.varjonen@rinta-jouppi.com

RIIHIMÄKI

Kolarikorjaamo Sorsa Oy

Markku Sorsa

Tehtaankatu 6

11710 Riihimäki

Tel: 019-716 620

Fax: 019-736 836

Email:info@kolarikorjaamosorsa.fi

ROVANIEMI

Auto Aho Oy/Tojo-Auto

Mikko Skinnari

Alakorkalontie 15

96300 Rovaniemi

Tel. 040-590 1942

Fax. 016-3104 73

Email:rent.rovaniemi@tojoauto.fi

RUOVESI

Ruoveden Autopaja Oy

Mikael Mattila

Teollisuustie 1

34600 Ruovesi

Tel. 03-476 2011

Fax. 03-476 2811

Email:autopaja@phpoint.fi

SALO

Salon Passeliauto Oy

Timo Smolander

Myllyojankatu 11

24100 Salo

Tel. 0403 066 275

Fax. 0403 066 279

Email:huolto@passeliauto.com

SAVONLINNA

Etelä-Savon Auto

Jani Ihalainen

Karjalantie 4

57200 Savonlinna

Tel. 015-206 2970

Fax. 015-206 2979

Email:jani.ihalainen@sok.fi

SEINÄJOKI

Maakunnan Auto

Jukka Niemi

Kuortaneentie

60101 Seinäjoki

Tel. 020 780 4146

Fax. 020 780 4109

Email:huolto@maakunnanauto.fi

TAMMISAARI

Tammisaaren Autokeskus Oy

Jani Vanhanen

Mekaanikontie 1 PL 81

10601 Tammisaari

Tel. 019-221 0100

Fax. 019-221 0101

Email:jani.vanhanen@sok.fi

TAMPERE

Toyota Tammer-auto

Hatanpäänvaltatie 38

33900 Tampere

Tel. 03 2440 3461

Fax. 03 2440 3499

Email:rent.tammerauto@toyota.fi

TURKU

Autovuokraamo R. Lempinen

Risto Lempinen

Stålarminkatu 32

20810 Turku

Tel. 02-2359 300/050-5595 697

Fax. 02-2359 404

Email:risto.lempinen@nic.fi

TURKU

Autokiila

Pasi Lehtinen

Hämeentie 44

20540 Turku

Tel. 020 775 7121

Fax. 020 775 7195

Email:korikorjaamo@autokiila.fi

TURKU

Autokiila

Pasi Lehtinen

Hämeentie 44

20540 Turku

Tel. 020 775 7121

Fax. 020 775 7195

Email:korikorjaamo@autokiila.fi

VAASA

Rinta-Joupin Autoliike

Reijo Heino

Meijerikatu 15

65100 Vaasa

Tel. 06 - 3193 750

Fax. 06 - 3193 751

Email:reijo.heino@rinta-jouppi.com

VARKAUS

Auto-Jeni Oy

Tuomo Immonen

Käsityökatu 29

78200 Varkaus

Tel. 0400-529 086

Fax. 017-5526 102

Email:tuomo.immonen@autojeni.fi

VIITASAARI

Autoliike Koskinen Oy

Ukontie 24

44501 Viitasaari

Tel. 014-577 1135

Fax. 014-571 535

karri.koskinen@autoliikekoskinen.fi

Email:markku.koskinen@autoliikekoskinen.fi

YLIVIESKA

Autoliike Nystedt Oy/Bilaffär Ab

Kimmo Takalo / Mikael Mikkola

Ruutihaantie 7

84100 Ylivieska

Tel. 020 780 7370

Fax. 08-425 754

Email:kimmo.takalo@sok.fi

Email:mikael.mikkola@sok.fi

ÄHTÄRI

Korsumäen Auto Ky

Martti Korsumäk

Yrittäjäntie 2

63700 Ähtäri

Tel. 06-515 2400

Fax. 06-515 2464

Email:martti.korsumaki@korsumaenauto.fi

ÄÄNEKOSKI

O.K. Auto Oy

Timo Huuskonen

Rahastajantie 2

44100 Äänekoski

Tel. 010 5228 466/050 4357 037

Fax. 010 5228 451

Email:timo.huuskonen@okauto.fi

Lue lisää:

Evästeasetukset

Käytämme Toyota.fi-sivuilla evästeitä parhaan mahdollisen käyttökokemuksen takaamiseksi. Voit jatkaa sivustomme käyttöä normaalisti tai muuttaa evästeasetuksiasi. Lue täältä ohjeet evästeasetustesi muuttamiseen. Jos hyväksyt evästeiden käytön, klikkaa tästä:

Parantavat sivuston turvallisuutta ja mahdollistavat sivustolla liikkumisen sekä olennaisten toimintojen käyttämisen.

Toiminnallisuusevästeitä käytetään analytiikkaan, ponnahdusikkunoihin, yleisen tehokkuuden parantamiseen ja seurantaan.

Käytämme näitä evästeitä muistamaan kirjautumistietosi ja parantamaan käyttökokemustasi, esimerkiksi muistamalla tekemiäsi valintoja.

Nämä evästeet mahdollistavat kokonaisvaltaisen kokemuksen: ne säilyttävät kirjautumistietosi ja osaavat tarjota palveluita lähellä sijaintiasi. Niiden johdosta voit myös nähdä sinulle suunnattua mainontaa Toyotan verkkosivujen ulkopuolella.